Yama Öne Çıkanları

Valorant Patch 13.06: agent ve meta degisiklikleri

22 Eylül 2026 tarihinde cikti · Platin+ · ilk hafta tier list anlik goruntusu

4NEW1BUFF0NERF1REWORK

Bu haftanin en buyuk hareketi

KAY/OKAY/O+1.4%
Resmi patch notlarinin tamamini playvalorant.com'da okuyun

Bu haftanin en buyuk hareketleri

Cikistan sonraki ilk haftada win rate'teki en buyuk degisimler ve patch'in metaya gercekte ne yaptigi.

Patch 13.06 ile ne degisti

Bu patch'teki agent, harita ve dereceli degisiklikleri. Degisen her agent asagidaki tier list'te etiketlenir; etiketin uzerine gelerek degisikligi gor.

NEWWarden: Yeni tüfek: 2900kr, 2x dürbün, 50 hasar tüm mesafe, 6.5 atış hızı, 18 şarjör
NEWGaleyan: Güç Bozulması: Yeni LTM: 2v2, 8 ikili, yetenek seçimi ve geliştirme, 4 yeni arena
NEWAjan Ustalığı: Ajan başına kısım/toplam seviye ilerleme sistemi ve ödül yolu eklendi
REWORKRekabete Dayalı: OÇS kaldırıldı, yerine 0-500 Performans Puanı geldi; MVP ve sıralamayı belirler
NEWRekabete Dayalı: Başarılar ve Kademe Mirası takibi Rekabete Dayalı Merkezi'ne eklendi
BUFFPoligon: Eşleştirme sırasında Poligon'a girilebiliyor
NEUTRALRekabete Dayalı: Hesap şişirme tespiti: günlük 1.600 hesap, toplamda 90.000+ ban

Patch 13.06 sonrasi agent tier list

Bu patch ciktiktan bir hafta sonra Platin+ seviyesindeki agentlerin win ve pick rate'leri, her agentin ilk haftaki win rate degisimiyle birlikte; valking.gg tier list anlik goruntulerine gore.

%52+ win%50-52%50 alti
Sirala
#AjanKazanma OranıSeçim Oranı
1CloveClove52.8%+0.222.6%-1.3
2KillJoyKillJoy52.7%+0.11.4%-0.1
3CypherCypher51.4%+0.25.9%-0.1
4PhoenixPhoenix51.2%±0.09.5%-0.4
5SageSage51.1%+0.13.5%+0.1
6FadeFade50.9%+0.28.1%-0.6
7SovaSova50.9%-0.213.8%-1.3
8VyseVyse50.9%+1.21.1%±0.0
9NeonNeon50.7%+0.211.2%+0.7
10SkyeSkye50.4%-0.19.9%+2.7
11VetoVeto50.1%+2.10.7%-0.1
12JettJett50.1%-0.125.6%-0.1
13ReynaReyna50.0%+0.120.1%-0.3
14RazeRaze49.9%+0.55.1%-0.2
15ChamberChamber49.8%±0.027.8%-0.1
#AjanKazanma OranıSeçim Oranı
16GekkoGekko49.5%+0.11.0%±0.0
17IsoIso49.1%+0.62.1%-0.3
18TejoTejo48.9%+0.31.5%-0.3
19WaylayWaylay48.8%+0.13.1%-0.2
20BrimstoneBrimstone48.7%+1.60.9%±0.0
21MiksMiks47.7%-0.45.3%+2.5
22BreachBreach47.7%+0.40.8%-0.1
23YoruYoru47.7%±0.05.0%+0.4
24AstraAstra47.5%+0.61.5%-0.2
25DeadlockDeadlock47.3%-0.10.8%-0.1
26ViperViper46.8%+2.50.3%±0.0
27KAY/OKAY/O46.7%+1.41.7%±0.0
28OmenOmen46.4%-0.19.3%-0.8
29HarborHarbor43.4%+0.90.5%±0.0

Patch 13.06 bir bakista

TL;DR: Patch 13.06 (22 Eylül 2026 tarihinde cikti) valking.gg patch analizine gore tum kadro genelinde 1 buff, 0 nerf ve 1 rework getiriyor. Sonraki hafta win rate'i en cok degisen agent KAY/O oldu (+1.4pp).

  • 1 buff, 0 nerf, 1 rework, 4 yeni

· Kaynak: valking.gg patch analizi ve tier list verileri.